CHIP-OFF – ZAAWANSOWANA METODA ODZYSKU DANYCH


CHIP-OFF – ZAAWANSOWANA METODA ODZYSKU DANYCH

Jako jedni z nielicznych w Polsce posiadamy zaawansowaną technologię pozwalającą na odzyskiwanie danych metodą CHIP-OFF. Dedykowana jest ona urządzeniom mobilnym (np. telefony, smartfony) oraz wszystkim nośnikom opartym na technologii pamięci flash – pendrivy, karty pamięci, dyski SSD.

Jest to jedna z najnowszych metod, stosowana wtedy, kiedy urządzenie się zepsuło lub doszło do uszkodzenia mechanicznego (upadek, zmiażdżenie, zalanie, spalenie itp.). Proces rozpoczyna się od wylutowania kości pamięci w laboratorium, a następnie wykonania kopii binarnej. Zaznaczyć należy, że w przypadku dysków SSD możemy mieć do czynienia nawet z 16 elementami zestawionymi w jedną pamięć. Powoduje to konieczność odczytania każdej z nich, a w konsekwencji zwirtualizowania kontrolera, który sterował pracą całej elektroniki. Dopiero po złożeniu wszystkich bloków danych w jedną całość przystępujemy do analizy logicznej, czyli wyciągania i weryfikowania poprawności skopiowanych danych.

Metoda ta to proces nieodwracalny. Po wylutowaniu kości pamięci telefon czy dysk SSD już nigdy nie zadziała. W niektórych przypadkach jest to jednak jedyny ratunek, aby przywrócić utracone dane.

drukuj

Zgłoś utratę danych

Telefon 24h!

503 360 360Możesz zgłosić
utratę danych
poprzez formularzKLIKNIJ TUTAJ!

f