Karty pamięci wykorzystywane są do przechowywania informacji w telefonach, kamerach cyfrowych, aparatach fotograficznych. Pendrivy służą do łatwego przenoszenia informacji z jednego do drugiego komputera. Pamięci zarówno pendrive’ów jak i kart pamięci Flash mają zbliżoną zasadę działania i również ulegają uszkodzeniom logicznym lub fizycznym.

USZKODZENIA LOGICZNE

Do logicznych uszkodzeń pendrive’ów może dojść w wyniku nieużywania bezpiecznego usuwania sprzętu bądź wystąpienia błędu opóźnionego zapisu w Windows XP. Uszkodzenia logiczne kart pamięci powstają przeważnie na skutek błędów użytkownika bądź przez niewłaściwą pracę urządzenia – aparatu bądź kamery.

USZKODZENIA FIZYCZNE

Typowymi objawem uszkodzeń fizycznych jest brak widoczności urządzenia w komputerze bądź czytniku. Odzyskiwanie danych w takich przypadkach jest skomplikowane. Konieczne jest rozebranie karty na części pierwsze i wydostanie kości pamięci, żeby sczytać dane za pomocą specjalistycznego programatora. Następnie należy odtworzyć logiczną strukturę danych. Dopóki jednak kość pamięci nie jest przełamana istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że uda się przywrócić zapisane na niej pliki.

Odzyskujemy dane ze wszystkich typów kart i pendrive’ów, bez względu na rodzaj uszkodzenia i pojemność urządzeń. Jeżeli straciłeś dostęp do danych i chciałbyś je odzyskać – skontaktuj się z nami.

Pamiętaj!

Samodzielne próby odzyskania danych mogą doprowadzić do bezpowrotnej ich utraty. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z profesjonalnej pomocy.

TU ZGŁOSISZ UTRATĘ DANYCH

Straciłeś dane?
Nic straconego!