Macierze RAID, domena serwerów sieciowych, ze względu na większą wydajność i systemy zabezpieczeń, stają się coraz bardziej popularne. Można je spotkać w małych firmach czy nawet w domowych komputerach.

Przykładowe uszkodzenia macierzy RAID mogące spowodować utratę danych to:

  • uszkodzony kontroler RAID
  • utrata konfiguracji RAID
  • sformatowanie partycji
  • przypadkowe przekonfigurowanie i uruchomienie macierzy RAID
  • uszkodzenie któregoś z nośników
  • wirus komputerowy

Odzyskujemy dane z macierzy RAID niezależnie od poziomu RAID, zastosowanych systemów plików i systemów operacyjnych lub użytych dysków.

Pamiętaj!

Samodzielne próby odzyskania danych z macierzy RAID mogą doprowadzić do bezpowrotnej ich utraty. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z profesjonalnej pomocy.

TU ZGŁOSISZ UTRATĘ DANYCH

Jak odzyskać dane z macierzy RAID?

Jesteśmy w stanie odzyskać dane z macierzy RAID bez względu na rodzaj uszkodzenia lub zabezpieczających ją szyfrów. W procesie tym korzystamy z własnego laboratorium wyposażonego we wszelkie narzędzia stosowane do przeprowadzania szczegółowej diagnozy i gwarantujące bezpieczne odzyskanie utraconych informacji. Posiadamy również pomieszczenie o nazwie clean room, które zapewnia doskonałą czystość powietrza, tak ważną podczas pracy na otwartych dyskach.

Co jest najczęstszą przyczyną utraty danych?

Utrata danych może być efektem logicznych lub fizycznych uszkodzeń nośnika. Uszkodzenia fizyczne to przede wszystkim upadki, zalanie czy też niewłaściwy sposób transportu urządzenia. Do uszkodzeń fizycznych zaliczane są również wszelkie awarie oraz efekty zużycia się poszczególnych komponentów. Typowymi objawami uszkodzeń fizycznych są: niemożność uruchomienia urządzenia, brak dostępu do niektórych plików, znacznie wydłużony czas kopiowania czy nietypowe dźwięki wydawane przez uruchomiony komputer bądź laptop.

Uszkodzenia logiczne to z kolei zwykle wynik awarii systemu operacyjnego, działalności złośliwego oprogramowania (wirusów), przypadkowego lub umyślnego sformatowania dysku oraz skasowania plików poprzez usunięcie ich z kosza.

Straciłeś dane?
Nic straconego!