Zgnieciony telefon

Czy można odzyskać dane z telefonu przejechanego przez samochód? Okazuje się, że tak – wystarczy odrobina samozaparcia i cierpliwość. A uratowane wspomnienia naszego klienta – bezcennesmiley

Nowy smartphone wypadł z ręki naszego klienta i został zniszczony przez samochód. Zbity ekran i całkowite wygięcie aparatu uniemożliwiło włączenie go. Zadanie postawione przed VS DATA – odzyskać wszystkie dane z poważnie uszkodzonego telefonu. Nie było łatwo! Wstępna diagnoza wykazała, że telefon nie jest wykrywany przez urządzenie do odzysku danych. Jednak szansa na odzysk istniała, bo po podłączeniu do zasilania cały czas działały układy elektroniczne.

Rozebraliśmy telefon na części i wymontowaliśmy płytę główną. Zlokalizowaliśmy punkty serwisowe, umożliwiające zrzut pamięci. Przylutowaliśmy do nich przewody, które połączyły płytę główną z urządzeniem do odzysku danych. Duże uszkodzenia aparatu spowodowały jednak, że połączenie wielokrotnie się zrywało. Zrzut pamięci trwał 10 dni i wymagał częstych interwencji naszych techników.

Finalnie udało nam się wykonać zrzut pamięci ze zniszczonego smartphone’a, a klient odzyskał wszystkie dane.

drukuj