Szkolenie stanowi zbiór wiedzy i kompetencji z zakresu informatyki śledczej. W trakcie szkolenia kładziemy nacisk na zdobycie praktycznych umiejętności – ćwiczenia zajmują ok. 80% czasu.

Korzystając ze szkolenia:

 •   poznasz narzędzia i techniki z zakresu Computer Forensics m.in. zabezpieczania danych oraz odzysku danych z różnego rodzaju nośników
 • nauczysz się analizować
  • tożsamości i aktywności użytkowników (przeglądane strony internetowe, komunikatory, otwierane pliki) oraz ustalać sekwencję zdarzeń
  • konta pocztowe i wiadomości email oraz łamać hasła
  • dyski, dane ulotne, przestrzeń nieprzydzieloną, bazy danych i plików pod kątem słów kluczowych
 • nauczysz się korzystać z narzędzi i programów stosowanych w CF
 • przeprowadzisz analizę artefaktów w systemie Windows

Najbliższe terminy szkoleń:

WARSZAWA:

 

W cenie:
2 dni szkoleniowe,
2 dwudaniowe obiady w pobliskiej restauracji,
catering w przerwach (kawa, herbata, soki, ciasteczka),
materiały szkoleniowe
certyfikat ukończenia szkolenia

Szczegółowe informacje i zapisy na portalu Niebezpiecznik.pl

Szkolenie dedykowane jest wszystkim, którzy zawodowo mają do czynienia z zagadnieniami Comuter Forensics, chcą podnosić swoje kwalifikacje i wiedzę w tym zakresie:

 • biegłych sądowych,
 • administratorów sieci LAN, w których dochodzi do incydentów
 • pracowników firmowych zespołów reagowania na incydenty
 • policjantów i pracowników służb mundurowych
 • audytorów i pentesterów…ale tak naprawdę, z otwartymi rękami powitamy każdą osobę która chce podnosić swoje kwalifikacje i wiedzę w temacie “IT forensics” — dla nas wszyscy jesteście żądnymi wiedzy ludźmi, a nie stanowiskami 😉

Opinie o szkoleniu

„Szkolenie to jedno z tych, po których można zweryfikować swoją dotychczasową wiedzę i zobaczyć jak wiele brakuje do osiągnięcia perfekcji. Świetnie wyszkolona kadra, z dużym doświadczeniem. Dużo różnych przypadków i zachowań podczas ich rozwiązywania. Dobra wiedza, która otwiera drogę w kierunku informatyki śledczej. Z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, kto pracuje w dużej firmie, w której pojawiają się incydenty, a także osobom z branży IT w celu podniesienia swojej wiedzy”.

„Dużo konkretnej i opartej na praktyce wiedzy, kontakt z ludźmi, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Możliwość przedyskutowania z prowadzącymi konkretnych problemów, które nas samych spotkały. Na pewno warto było wziąć udział w tym szkoleniu i jeśli pojawi się jakieś szkolenie, które będzie dla mnie interesujące, to na pewno będę chciał w przyszłości wziąć w nim udział”.

 „Dualne podejście do tematu – teoretyczno-praktyczne pozwoliło nabyć umiejętności: teoretycznych, proceduralnych wraz z życiowymi przykładami, oraz umiejętności praktycznych z wykorzystaniem narzędzi forensic`owych. Prowadzący w bardzo ciekawy, ale także inspirujący sposób przedstawili temat informatyki śledczej. Oprócz tego całość została świetnie udokumentowana na slajdach. Ocena nie może być inna: 10/10”.

„Szkolenie prowadzone w bardzo przystępny sposób. Prowadzący posiada ogromną wiedzę, którą potrafi skutecznie przekazać, a to nie zawsze jest oczywiste. Część praktyczna na wysokim poziomie. Szkolenie pokazało różne sposoby osiągnięcia celu. Zdecydowanie warte polecenia”.

„Fajnie skonstruowane i przyjazne szkolenie dla każdego, kto chce pogłębić wiedzę z zakresu Computer Forensics. Duża ilość przykładów i ćwiczeń praktycznych dodaje sprawności i pomaga lepiej zapamiętać omawiane zagadnienia. Polecam”.

„Ciekawe praktyczne szkolenie, bez ściemy. Widać, że prowadzący zajmują się w codziennej pracy tym, czego uczą”.

_Witold Sobolewski

Trener

Witold Sobolewski – mgr inż., MBA, absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Ukończył także Kryminalistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Biegły sądowy z zakresu informatyki śledczej z listy Sądu Okręgowego w Gdańsku. Właściciel firmy VS DATA. Ma ponad 12-letnie, praktyczne doświadczenie pracy w laboratorium przy wykonywaniu skomplikowanych ekspertyz sądowych. Twórca pierwszych w Polsce podyplomowych studiów z zakresu informatyki śledczej na Wyższej Szkole Bankowej oraz podyplomowych studiów z Cyberbezpieczeństwa na Akademii Marynarki Wojennej. Razem z portalem niebezpiecznik.pl prowadzi szkolenia z zakresu informatyki śledczej. Posiada międzynarodowe certyfikaty w zakresie informatyki śledczej (GCFE, CFCE, ACE, CCFE), odzyskiwania danych (CDRP) i analizy urządzeń mobilnych (CMFF). Wykonał ponad 4000 ekspertyz z zakresu odzyskiwania danych i informatyki śledczej.

Szczegółowe informacje i zapisy na portalu Niebezpiecznik.pl